“O kadar sene İngilizce okudum ama hâlen tam anlayamıyorum…” veya “Söylenenleri anlıyorum ama konuşmaktan çekiniyorum” gibi sözler pek çok kişinin ortak derdi. Oysa İngilizce öğrenmek hiç de zor değil, akıcı bir şekilde İngilizce konuşamamak da sizin kabahatiniz değil.  Hayatımıza akıcı İngilizceyi dâhil etmenin birçok yolu bulunuyor. İsterseniz şimdi başlıkta da yazdığı gibi baklayı ağzımızdan çıkaralım ve akıcı İngilizce konuşmanın sırlarını sizlere anlatalım…

 

Kendinizi tanıyın: Hedefiniz ne? En iyi nasıl öğrenirsiniz?

Her insan biriciktir ve öğrenme stilleri, stratejileri farklıdır. Pek çok kurum İngilizceyi öğretmeye odaklanır ve öğrencilerin nasıl öğreneceği konusunu çok dikkate almaz. Aslında kurumun ana görevi öğrenmeyi öğretmek olmalıdır. İlk yapmamız gereken, İngilizce öğrenme yolculuğunu bir süreç olarak gören, ihtiyaçlarınızı, öğrenme stilinizi, tercihlerinizi ve stratejinizi doğru analiz edebilen, öğrenmenizi kişiselleştirebilen, sadece ders ortamında değil, kendi hızınızda çalışabileceğiniz içerik ve geri bildirimli teknoloji sunan, doğru bir kurum bulmak olmalıdır.

 

İngilizce öğrenme yolculuğunda yalnız kalmayın.

İngilizce öğrenme yolculuğunuzun bir süreç olduğunu unutmayın. Kendinize gerçekçi hedefler koyun. Motivasyonunuz ve derslere aktif olarak katılımınız, öğrenmenizdeki en önemli faktörlerdir. Sizin gelişiminizi çok yakından takip eden, sürekli geri bildirim sağlayan İngilizce eğitim kurumu ile çalışın. Öğrenenlerin pek çoğunun İngilizce eğitiminin yarıda kalmasının, motivasyonlarının azalmasından ve öğrenme yolculuğunda yalnızlaştıklarından kaynaklandığını unutmayın.

 

İngilizceyi öğrenmek değil, kullanmak sizi hedeflerinize ulaştırır. Risk almaktan korkmayın.

Dil edinimi aslında ana dilini doğal olarak öğrendiğin gibi olmalıdır. Türkiye’deki en büyük İngilizce öğrenme problemi, öğretmenin dersi anlatma çabasından kaynaklanır. Aslında öğretmenin rolü öğretmek değil, öğrencilerin öğrenmesine yardımcı olmaktır. Daha çok, öğrenciler birbirleriyle çalışarak, birbirlerine sorular sorarak, diyaloglar yaparak, problem çözerek, analiz ederek, yaratıcı ve eleştirel düşünerek öğrenirler. Böylece kendi öğrenmelerinin sorumluluğunu alırlar. Amaç öğrencilerin hata yapmaktan korkmamalarını, risk almalarını sağlamak, öğrenmelerini özgürleştirmektir.

 

Eğitimi donanımlı bir yerde alın

Akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak için, doğru adresten eğitim alın. Hem genel İngilizce hem de kurumsal İngilizce programlarındaki müfredatlarını ve içeriklerini kendisi geliştirip güncelleyen, deneyimli ve güçlü bir eğitim kadrosu olan, yenilikçi ve patentli teknolojilere sahip, küresel başarıya imza atmış global İngilizce konuşma odaklı bir programı seçmeniz, hedefinize hızla ve kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

Online İngilizce eğitimlerini keşfedin

Pandemi sürecinde evinizden İngilizce eğitimine devam edebileceğiniz online kursları keşfedin. Üstelik şu anda kayıt yaptırmayı düşünürseniz, her seviyeye uygun, kapsamlı online eğitimlerle İngilizce konuşturan kurumların, yeni yıla özel avantajlı fiyatlarından da yararlanabilirsiniz.